Salvia nemorosa 'Caradonna'

Kód: 1204/K9
Pripravujeme
89 Kč
právě teď nejsem na prodej
Položka byla vyprodána…
Šalvěj hajní - modrofialové až vínové květy, fialové stonky, kvete V - IX, 50-60 cm, zelené listy, slunce, polostín, sucho

Detailní informace

Detailní popis produktu

Caradonna je nápadná šalvěj hajní, nese přibližně 40 až 60 cm vysoké, štíhlé stonky velmi tmavě fialové až černé barvy, na nichž vykvétají klasům podobná květenství s drobnými modrofialovými květy. Hlavní kvetení začíná koncem května, trvá asi měsíc a půl a poté sama od sebe částečně remontuje dalšími květy během prázdnin. Pokud rostlinu po prvním kvetení odstřihnete těsně nad zemí, respektive nad na zemi ležícími, zdravými listy, do měsíce vyroste znovu v pěkný, hustý trs a nabídne druhé, stejně bohaté kvetení koncem léta. Listy jsou 5-8 cm dlouhé, středně zelené, výrazně vrásněné.


Nevyžaduje žádnou péči. Šalvěj poroste v téměř jakékoli propustné zemi, pokud bude alespoň středně živná. Nejlépe se jí daří v lehkých, na humus bohatých půdách a na plném slunci nebo v lehkém stínu. Hnojení není potřeba, pouze ve velmi chudých či tuhých půdách ocení něco málo vyváženého hnojiva navíc. Zjara odstraňte všechny nadzemní části rostliny vyjma přízemní růžice nových či přezimujících, zdravých listů. Dostatečně mrazuvzdorná do cca -34°C a je vhodná i pro pěstování ve venkovních květináčích.