expedice | výsadba

Jsou moje rostliny správně zabalené a přežijí expedici?

Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto speciální kartonové obaly, které vaše rostliny dostatečně ochrání proti polámání, jsou pevné a zároveň recyklovatelné. Kartonové obaly, ve kterých jste rostliny obdrželi vyhoďte do modrého kontejneru. Odtud papír putuje k dalšímu dotřídění a následné recyklaci. Trápit vás nemusí ani to, že na krabici zbyly kusy lepicí pásky. Ta recyklaci nebrání, protože během procesu recyklace se papír rozmáčí a oddělí se od něj vše, co není papír. Tedy i zbytky plastových pásek.  

 Jak mám naložit s rostlinami po jejich převzetí?

Rostliny opravdu důkladně zalijte ke kořenům nebo ponořte s květináčem na pár hodin do vody. Pokud je to možné co nejdříve je zasaďte. Trvalky v pěstebních kontejnerech je možné sázet kdykoliv během sezóny.

I suchomilné rostliny vyžadují v počáteční fázi zakořenění přiměřenou zálivku! Vždy je potřeba rostliny sázet do nepromrzlé půdy. 

Základní pokyny k výsadbě trvalkových sazenic.

  • Před výsadbou je možné sazenice zakrátit, případně odstřihnout květy, sazenice se tím méně vysilují a lépe zakořeňují. Soustředí svou energii na kořenový systém. Je třeba pamatovat na to, že trvalky jsou vytrvalé rostliny a na rozdíl od 'jednoletek' nebo 'letniček' prochází určitým vývojem. Rostlina stárne a dospívá. Ne každý kultivar je 'krásný' už v prvním roce po výsadbě. U výsadby trvalek je potřeba být trpělivý, odmění se vám záplavou krásných květů. 
    Níže uvádíme příklad Gentiana Acaulis v prodejní velikosti 9x9 cm a stejné rostliny druhý rok od vysazení.
    Návrh bez názvu
  • Vždy při sázení dávejte pozor, abyste neporušili střed rostliny tzv. srdíčko.
  • Určitě nedoporučujeme používat na záhony fólie, brání totiž rozrůstání rostlin, podporují rozvoj houbových chorob a degradují kvalitu půdy.
  • Obvykle se vysazuje 6–12 rostlin na 1m2 (záleží na typu trvalky). Rostliny vysazujte do trojsponu, lépe se vyplní porost a záhon se dříve a lépe 'spojí'. 

Transparentnost je pro nás důležitá.

Zakládáme si na kvalitě našich rostlin, proto expedujeme výhradně vitální sazenice v té nejlepší kondici. Rostlina je živý organizmus a může se stát, že i když máme konkrétní rostlinu skladově dostupnou, nemusí být v okamžiku objednání dle našeho gusta. V takovém případě rostlinu neexpedujeme a vás o této skutečnosti informujeme. Společně se domluvíme na následném postupu. Buďto společně vybereme vhodnou náhradu, nebo expedici na pár dnů pozdržíme a věnujeme vaší rostlině zvýšenou péči, aby byla schopná expedice.

Zveřejňujeme pouze reálné fotografie našich rostlin focené takzvaně na plachtě (prodejní velikost) případně dospělé rostliny v matečnici. Nepoužíváme fotobanky s líbivou stylizací, která mnohdy příliš neodpovídá skutečnému vzhledu rostlin (zvýrazněné barvy květů, listů, apod.). Proto prosím omluvte, že zatím nemáme produktové fotografie u všech nabízených rostlin. Postupně je doplňujeme.

Vezměte prosím na vědomí, že fotografujeme rostliny ideálně když kvetou, abyste měli co nejlepší představu o potenciálu jejich krásy. Rostlina, kterou obdržíte již může být po odkvětu, nebo naopak teprve ve stadiu rašení, apod. Vzhled rostliny se liší s ohledem na roční období!