Lychnis viscaria 'Splendens'

Kód: 0258/K9
79 Kč
skladem (>5 ks)
Kohoutek obecný - růžovočervené květy, kvete V - VI, 50 cm, slunce, polosucho

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato trvalka patří jak do moderních tak i přírodních rustikálních zahrad, často se s ní setkáme v zahradách našich babiček.


Kohoutek nebo také "Smolnička" patří mezi velmi nenáročné, středně velké jarní trvalky. Výška podle podmínek pro vegetaci se pohybuje kolem 40-50 centimetrů.


Kvete od květnu do června. Má ráda slunečné stanoviště, preferuje mělké a propustné půdy, s kyselejším nebo neutrálním pH. Používá se jako skalnička nebo jako nižší skupinová květina, kdy vynikne v kombinaci s jinými barevnými květy. 


Původní druh je rozšířen v Evropě a na Sibiři. Osidluje suché trávníky, lesní okraje a světliny. Uplatňuje se v nízkých trvalkových skupinách, na skalkách, ve vřesovištích a přírodních partiích. Vyžaduje propustnou půdu s kyselou reakcí a místo na slunci.


Lodyha je přímá, mimo květenství obvykle nevětvená, lysá, pod uzlinami a v květenství výrazně lepkavá a zejména v těchto místech většinou hnědočervená. Přízemní listy úzce obkopinaté až podlouhlé, v řapík zúžené, lodyžní listy přisedlé. Květenství buď ve tvaru laty nebo z několika párů vidlanů.


Využití ideálně na suché trávníky a svahy, lesní okraje a světliny, křoviny, preferuje půdy mělké, skeletové, kyselé až neutrální, umístění slunné až polostinné.