Prunus avium (Třešeň ptačí)

Kód: 3003/OBAL.
69 Kč
jsem skladem (>5 ks)
Třešeň ptačí dorůstá do výšky 35 m, prodejní velikost obalované sazenice je 35 - 45 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato okouzlující dřevina dorůstá výšky až 35 metrů a pyšní se impozantní korunou, která v jarních měsících uchvátí záplavou sněhobílých květů. V létě se pak na stromě objeví lahodné třešně, které potěší chuťové pohárky celé rodiny.


Třešeň ptačí se hodí do okrasných i užitkových zahrad, parků a alejí. Je nenáročná na pěstování, odolná vůči mrazu, vhodná pro různé typy půd. Dorůstá do výšky až 35 m, šířka koruny bývá 8 - 12 m. Pro třešně jsou vhodnější lehčí a propustné půdy, vyhovují jim i štěrkovité podloží. Na těžších hlinitojílovitých půdách sice v prvních letech rychleji rostou, poměrně brzy však dochází k většímu úhynu.


Třešně velmi špatně snášejí vysokou hladinu podzemní vody nebo přílišné zamokření půdy. Dařit se jí bude na slunci i v polostínu. Pro bohatou úrodu třešní pěstujte alespoň dva stromy pro opylení. Pravidelně strom zkracujte, aby se udržela kompaktní koruna. Sklizeň třešní provádějte ručně, aby nedošlo k poškození stromu.


Prodáváme ve formě obalované saznice, tzn. s kořenovým balem narostlým ve speciálním kontejneru. Sazenici je vhodné co nejdříve zasadit.