Stipa tenuissima 'Pony Tails'

Kód: 1224/K9
Novinka
99 Kč
jsem skladem (>5 ks)
Kavyl péřovitý - stříbřitě žluté laty, kvete VI - VII, 30 - 50 cm, slunce, sucho

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato jemná trvalka šíří zvláštní nádech v každé zahradě. Rostlina tohoto typu, známá jako kavyl péřovitý ‘Pony Tails’ nebo také jako mexická peří tráva, dodává barevnost vaší zahradě také v zimě. Stipa tenuissima „Pony Tails“ skvěle harmonizuje s jinými travinami jako jsou ozdobnice čínské nebo dochany psárkovité.


Tato křehká tráva z jemných “jakoby” poskládaných peříček se v létě vyznačuje jemnými zelenými výhony, které se později změní na bílou až stříbřitě třpytivou ozdobu vaší zahrady.


Kavylu péřovitému se daří skvěle na slunných místech a zaujme fascinujícími odrazy světla. Tato mexická peří tráva upřednostňuje slunné místo a dobře odvodněnou půdu. Vytrvalá, snadno udržovatelná tráva dosahuje výšky 50 cm a šířky až 30 cm. Není nutné hnojení, protože rostlina roste dobře také na chudé půdě a skvěle se jí daří.


Tuto krásnou travinu není nutné na podzim seříznout. Trávy mají své kouzlo i v zimě. Listy kromě dekorativního efektu brání pronikání sněhu a vody do trsů, takže chrání rostlinu před vyhníváním. Suché trsy seřízněte až na jaře, přibližně 5–10 cm nad povrchem země. Kavyl péřovitý zvládá mrazy do -17 °C, při silnějších mrazech ho chraňte smrkovými větvemi a pokud ho pěstujete v květináči, tak při vysokých mrazech obalte květináč jutovou textilií a pod spodek obalu (pokud to lze) umístěte polystyren, aby rostlina nepromrzla od spodu.


Ideální poloha pro tuto travinu: suché, kamenité a neutrální až vápenaté podloží. Navíc potřebuje dostatek prostoru, aby se rozvinula.