SVLEČKY červů 300 ml (50% čistota)

Kód: 2003/300ML
Novinka
119 Kč
právě teď nejsem na prodej
Položka byla vyprodána…
Svlečky červů - kůžička moučných červů s Chitinem k zesílení repelentních účinků na škůdce a choroby rostlin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svlečky jsou velice jemná lehoučká látka, která obsahuje velké množství Chitinu. Ten způsobuje u Hnojíku onen repelentní účinek na škůdce. Tyto svlečky jsou z velké části odděleny při plnění hnojiva Hnojík, aby se eliminovalo riziko toho, že by v hnojivu zůstal červík, hrudka či další bio odpad. Je to trochu škoda, protože čím více svlečků, tím lepší účinek na škůdce. Proto je dost pravděpodobné že ve svlečcích bude i nějaký ten červík. Testy se týkaly molic, mšic, svilušek i slimáků.


Aplikaci doporučujeme tak, že se svlečky zapraví do půdy kolem rostlin, protože právě kořenové bakterie jsou schopné rozložit Chitin, který poté mohou rostliny vstřebat. Svlečky je také možné přidat do výluhů pro zvýšení repelentního účinku. Svlečky nejsou čištěné aby byly bez červíků. Čistota 50% znamená, že se jedná o mix svlečků a pšeničných otrub.


Zaorejte do půdy, nebo zapravte hrabičkami. Ideální je pocukrovat svlečky kolem kořenů rostlin při výsadbě. 
Přidejte do vašich výluhů ve stejné koncentraci jako dávkujete hnojivo HNOJÍK. Tj 1 čajová lžicka na 1 l vody v případě zdravých rostlin, nebo 1 polévková lžíce na 1 l vody v případě boji se škůdci a plísněmi. Z 250 ml svlečků uděláte 16,5 l zálivky. 
Posyp slveček na půdu nemá žádaný účinek. Svlečky musí být v půdě, nebo vylouhované. Mělo by stačit jednou zapracovat a s tím by rostliny měly vydržet na boj se škůdcem. Poté již hnojite jen HNOJÍKEM dle doporučení.


V případě boji se škůdci aplikujte nejlépe výluhem. Účinek je o 3 dny rychlejší. Aplikujte 2-3dny po sobě pro účinek viditelný již čtvrtý den. Svlečky není třeba trvale aplikovat jako hnojivo (které také v menší míře svlečky obsahuje).


Používejte v případě potřeby, nebo průběžně během roku pro zajištění trvalého silného repelentního účinku na škůdce a nemoci rostlin.